27 серпня відбулася серпнева педагогічна конференція
На базі Лищенського ліцею відбулося методичне об'єднання вчителів іноземних мов, фізичної культури, трудового навчання та мистецтва. Основна тема, над дякою працювали педагоги - «Формування ключових та предметних компетентностей учнів шляхом застосування сучасних освітніх технологій».
Організатори заходу - вчителі іноземної мови. Вони підготували програму, що включала теоретичний та практичний блоки із певних тем.
Традиційно перше слово мала керівниця Відділу освіти, культури, молоді та спорту Підгайцівськоі сільської ради Світлана Георгіївна Зінкевич, яка розповіла про нові зміни в 2024/2025 навчальному році та дала настанови, як вдало розпочати навчальний процес.
Запрошені гості Бацмай С.А. та Петрук С.П. показали й розповіли про навчальні підручники для учнів; дали поради, як правильно обрати потрібну книгу для ефективного вивчення іноземної мови.
Педагоги іноземних мов, які побували у Кракові на міжнародному проєкті "SWITLO", Павлишина І.Л. та Лисенко Л.Т. поділилися досвідом професійного зростання та перспективами на майбутнє.
На завершення обговорили важливі етапи у вивченні іноземної мови та її впровадження у річний план.
Педагоги музичного мистецтва та трудового навчання проаналізували нормативно-правові документи щодо оцінювання учнів; обмінялись досвідом роботи щодо ведення педагогічного спостереження учителя за навчальною та іншими видами діяльності учнів; проаналізували бланки оцінювання результатів діагностичних робіт учнів; детально зупинились на аспектах щодо здійснення формувального оцінювання; ознайомились із новинками педагогічної літератури щодо теорії та практики формувального оцінювання.
Під час засідання випрацювали інструктивно- методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання образотворчого та музичного мистецтва у закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році. Зробили, зокрема, огляд програм та підручників для викладання у 7 класі, обговорили особливості оцінювання здобувачів освіти, конкурс «Учитель року», участь у семінарах та конкурсах професійного зростання та обмін досвідом.
Вчителі фізичної культури долучилися до обговорення важливих питань у подальшій роботі на 2024-2025 навчальний рік. Детальніше зупинилися на питаннях атестації, обміну досвідом, подали пропозиції до плану заходів з фізичної культури на 2024 - 2025 н.р., участь у внутрішніх, районних, обласних та всеукраїнських змаганнях.
Методичне об'єднання вчителів історії, правознавства, громадянської освіти, початкове навчання, психологи, соціальних педагогів відбулось нещодавно на базі Липинського ліцею.
На методичні гостини запросили вчителів історії, правознавства, громадянської освіти. Програма заходу включала теоретичний та практичний блоки із певних тем.
Вчителі початкового навчання розглянули ряд важливих в роботі питань. Програма заходу включала теоретичний та практичний блоки із певних тем. Розпочали захід з емоційної вправи "Налаштовуємося на новий навчальний рік"
Обговорили методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2024-2025 н.р.
Ознайомилися з презентацією: "Навчаємо дітей Перемоги: добірка ресурсів та стратегій для надолуження освітніх втрат". Розглянули практичний кейс - "Оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів: формувальне оцінювання як інструмент розвитку" та обговорили особливості сертифікації вчителів.
Найбільше емоцій викликала панельна дискусія "НУШ: чи готова система освіти до викликів XXI століття?»
Психологи та соціальні педагоги працювали над блоками тем, що стосувалися
методичних рекомендацій щодо напрямів в роботі психологічної служби в системі освіти України в 2024-25 н.р. Проаналізували сучасні психологічні інструменти, ресурси і платформи, які можна використовувати в роботі психологу.
Методичний захід додав мотивації педагогам, поглиблювати свої професійні уміння та створив комфортне коло спілкування для обміну досвіду.
У Крупівському дитсадку «Крупинка» зібрали директорів дошкільних навчальних закладів Підгайцівської громади, аби обговорити особливості організації діяльності ЗДО у поточному навчальному році.
Усі очільники ЗДО отртмали методичні рекомендації з організації діяльності закладів дошкільної освіти в 2024-2025 н.р., ознайомились з переліком навчальної літератури, програмами, рекомендованими МОН України для використання у закладах дошкільної освіти.
На базі Підгайцівського ліцею професійне коло об’єднало вчителів філологів, фізиків, математиків та природничих наук. На методичні гостини запросили учасників вчителі історії, правознавства, громадянської освіти. Цікавинкою методобєднання став тренінг з самопрезентації.
Особливу увагу звернули ключові аспекти роботи вчителя у 7 класі НУШ в 2024-2025 році. Оглянули рекомендації щодо оцінювання учнів 5-9 класів та навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами. Звернули увагу на умови участі в конкурсі професійної майстерності «Учитель року -2025» та сертифікацію вчителів.
Загалом атмосфера у колективах ліцеїв, гімназій та дитсадків оптимістична та сприятлива задля успішного навчального року. Бажаємо усім педагогам та вихователям натхнення та невтомності у роботі.