Англійські аудіокниги для початкової школи: де знайти та як використовувати
Аудіювання як вид мовленнєвої діяльності багато важить на початковому етапі та є потужним засобом навчання іноземної мови як для дітей, так і для дорослих. Не секрет, що молодший шкільний вік є найсприятливішим для засвоєння іноземної мови. А розвиток навичок аудіювання дає змогу опановувати звукову сторону мови, її фонемний склад і інтонацію, ритм, наголос, методику. Через аудіювання йде засвоєння лексичного складу мови та її граматичної структури. Водночас аудіювання полегшує оволодіння говорінням, читанням і письмом. Коли учень розуміє звукову мову, йому легше зрозуміти і графічну, тобто перекодувати те, що він бачить, на те, як це має звучати.
Проте, незважаючи на всю важливість цього компоненту, якщо дорослі студенти усвідомлено розвивають свої навички аудіювання, то з дітьми це робити інколи досить важко. Насамперед тому, що все, що роблять діти, повинно бути першочергово цікавим для них. Окрім аудіозаписів із підручників, є ще дуже багато ресурсів, які можуть зацікавити як вчителів, які працюють із дітьми початкової школи, так і батьків, які із задоволенням можуть позайматися зі своєю дитиною.
Отож пропонуємо добірку цікавих матеріалів з аудіокнигами, які можуть стати вам до вподоби:
- Прекрасний ресурс з аудіокнигами для всіх вікових груп та рівнів, де можна знайти велику кількість історій саме для дітей – AudioBook Treasury. Тут можна знайти як класичні твори («Чарівник країни Оз», «Пригоди Тома Сойєра», «Пригоди Аліси в Дивокраї» тощо), так і твори сучасних дитячих письменників. Усі аудіокниги містять короткі аудіозаписи (2–5 хвилин), які можна прослуховувати, не витрачаючи на це весь час уроку. Тобто одну книгу можна слухати частинами впродовж 4–5 уроків.
- Ще один чудовий ресурс, де можна знайти цікаві історії, казки, художню літературу для дітей – LoyalBooks. Тут можна не тільки прослуховувати аудіокниги, але й безкоштовно завантажити електронні книги для дітей.
- На цьому сайті теж можна безкоштовно прослуховувати та завантажувати аудіо: Storynory. Усі матеріали пропонуються в категоріях («Казки», «Сучасні автори», «Міфи та легенди» тощо). Під кожним аудіофайлом є текст, який також можна використовувати під час роботи.
- За наступним посиланням можна знайти велику кількість інтерактивних книжок, які можна слухати, а після кожної історії – виконувати завдання: Teacher Scholastic.
- Для зовсім маленьких пропонуємо добірку посилань, де можна знайти короткі яскраві історії та казки, що супроводжуються чудовими ілюстраціями:
- Penguins Make Bad Pirates:
- Storyvision Studios UK
- Living books: The Berenstain Bears in the Dark:
- Toadstools and Fairy Dust
- CBEEBIES
Маємо також декілька ідей, як можна використовувати аудіокниги на уроках:
- Проєктна робота. Коли діти закінчать прослуховування книги, можна організувати проєкт: намалювати головних героїв, розробити комікс або рекламну кампанію для прослуханої книги, придумати обкладинку, вписавши в неї назву та автора, тощо.
- Як варіант, можна завантажити історію, підготувати для дітей уривок із тексту з пропущеними словами чи навіть цілими реченнями. Завдання дітей під час прослуховування казки – вписати ту інформацію, яка пропущена.
- Поділити дітей на дві команди (команда «А» та команда «Б»), наприклад, по 5 осіб у кожній. Кожна команда слухає свій уривок історії, а потім кожен учасник із команди «А» обирає собі до пари учасника з команди «Б», і вони переказують один одному почуте, працюючи в парах.
- Малюємо, слухаючи. Усе, що потрібно – підготувати короткий фрагмент (аудіо) з частинкою історії та дати дітям завдання намалювати те, що вони уявляли, прослуховуючи аудіо.
- Розвиваємо уяву та фантазію. Спочатку учні слухають першу частину казки чи історії, а потім потрібно дати їм час для обговорення, чим ця історія могла б закінчитися. Після обговорення увімкнути другу частину аудіоказки та порівняти ідеї дітей із тим, що вони почули. Джерело:https://grade.ua/uk/blog/audiobooks-for-young-learners