A A A K K K
людям з порушенням зору
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ПІДГАЙЦІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Англійські аудіокниги для початкової школи: де знайти та як використовувати

Дата: 17.08.2021 16:18
Кількість переглядів: 134

Аудіювання як вид мовленнєвої діяльності багато важить на початковому етапі та є потужним засобом навчання іноземної мови як для дітей, так і для дорослих. Не секрет, що молодший шкільний вік є найсприятливішим для засвоєння іноземної мови. А розвиток навичок аудіювання дає змогу опановувати звукову сторону мови, її фонемний склад і інтонацію, ритм, наголос, методику. Через аудіювання йде засвоєння лексичного складу мови та її граматичної структури. Водночас аудіювання полегшує оволодіння говорінням, читанням і письмом. Коли учень розуміє звукову мову, йому легше зрозуміти і графічну, тобто перекодувати те, що він бачить, на те, як це має звучати.

Проте, незважаючи на всю важливість цього компоненту, якщо дорослі студенти усвідомлено розвивають свої навички аудіювання, то з дітьми це робити інколи досить важко. Насамперед тому, що все, що роблять діти, повинно бути першочергово цікавим для них. Окрім аудіозаписів із підручників, є ще дуже багато ресурсів, які можуть зацікавити як вчителів, які працюють із дітьми початкової школи, так і батьків, які із задоволенням можуть позайматися зі своєю дитиною.

Отож пропонуємо добірку цікавих матеріалів з аудіокнигами, які можуть стати вам до вподоби:

  1. Прекрасний ресурс з аудіокнигами для всіх вікових груп та рівнів, де можна знайти велику кількість історій саме для дітей – AudioBook Treasury. Тут можна знайти як класичні твори («Чарівник країни Оз», «Пригоди Тома Сойєра», «Пригоди Аліси в Дивокраї» тощо), так і твори сучасних дитячих письменників. Усі аудіокниги містять короткі аудіозаписи (2–5 хвилин), які можна прослуховувати, не витрачаючи на це весь час уроку. Тобто одну книгу можна слухати частинами впродовж 4–5 уроків.
  2. Ще один чудовий ресурс, де можна знайти цікаві історії, казки, художню літературу для дітей – LoyalBooks. Тут можна не тільки прослуховувати аудіокниги, але й безкоштовно завантажити електронні книги для дітей.
  3. На цьому сайті теж можна безкоштовно прослуховувати та завантажувати аудіо: Storynory. Усі матеріали пропонуються в категоріях («Казки», «Сучасні автори», «Міфи та легенди» тощо). Під кожним аудіофайлом є текст, який також можна використовувати під час роботи.
  4. За наступним посиланням можна знайти велику кількість інтерактивних книжок, які можна слухати, а після кожної історії – виконувати завдання: Teacher Scholastic.
  5. Для зовсім маленьких пропонуємо добірку посилань, де можна знайти короткі яскраві історії та казки, що супроводжуються чудовими ілюстраціями:
  • Penguins Make Bad Pirates:
  • Storyvision Studios UK
  • Living books: The Berenstain Bears in the Dark:
  • Toadstools and Fairy Dust
  • CBEEBIES                                                                                                                                                             

    Маємо також декілька ідей, як можна використовувати аудіокниги на уроках:

  • Проєктна робота. Коли діти закінчать прослуховування книги, можна організувати проєкт: намалювати головних героїв, розробити комікс або рекламну кампанію для прослуханої книги, придумати обкладинку, вписавши в неї назву та автора, тощо.
  • Як варіант, можна завантажити історію, підготувати для дітей уривок із тексту з пропущеними словами чи навіть цілими реченнями. Завдання дітей під час прослуховування казки – вписати ту інформацію, яка пропущена.
  • Поділити дітей на дві команди (команда «А» та команда «Б»), наприклад, по 5 осіб у кожній. Кожна команда слухає свій уривок історії, а потім кожен учасник із команди «А» обирає собі до пари учасника з команди «Б», і вони переказують один одному почуте, працюючи в парах.
  • Малюємо, слухаючи. Усе, що потрібно – підготувати короткий фрагмент (аудіо) з частинкою історії та дати дітям завдання намалювати те, що вони уявляли, прослуховуючи аудіо.
  • Розвиваємо уяву та фантазію. Спочатку учні слухають першу частину казки чи історії, а потім потрібно дати їм час для обговорення, чим ця історія могла б закінчитися. Після обговорення увімкнути другу частину аудіоказки та порівняти ідеї дітей із тим, що вони почули.                                                                  Джерело:https://grade.ua/uk/blog/audiobooks-for-young-learners           Фото без опису      

« повернутися

Вхід для адміністратора